ˆ

Ekran listy informacji

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Azbest

Data wprowadzenia informacji do BIP: 2017-01-12 09:45:31

Akapit nr 1 - brak tytułu

Łukta, dnia 12 stycznia 2017 roku
 
OGŁOSZENIE
 
Wójt Gminy Łukta informuje, że ogłoszony został
nabór wniosków na udzielanie dotacji
ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na zadania z zakresu usuwania azbestu
Dofinansowanie adresowane jest do jednostek samorządu terytorialnego z województwa warmińsko - mazurskiego, a do dofinansowania mogą zostać zgłoszone zadania planowane do realizacji m.in. na obiektach osób fizycznych, organizacji pozarządowych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z uwzględnieniem przepisów dotyczących pomocy publicznej, które zostały uwzględnione w przeprowadzonej w 2014 roku inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy ŁuktaW przypadku, gdy dany obiekt z jakiegoś powodu nie został uwzględniony w inwentaryzacji, właściciel może go także zgłosić w terminie wskazanym w ogłoszeniu.
Wysokość dofinansowania ze strony Funduszu może wynieść do 85% kosztów kwalifikowanych - pozostałe 15% musi ponieść właściciel nieruchomości. Do planowanych kosztów kwalifikowanych zalicza się koszty demontażu wyrobów zawierających azbest, transportu odpadów do miejsca unieszkodliwiania i unieszkodliwianie poprzez składowanie odpadu na uprawnionym składowisku. W związku z powyższym zainteresowani i chętni do udziału w powyższym projekcie mogą się zgłaszać celem aplikacji. Gmina informuje, że należy wziąć pod uwagę gotowość finansową ponownego położenia nowego poszycia dachowego na własny koszt. Podkreślić należy, że Gmina przygotuje wniosek i zajmie się pozyskaniem środków na azbest, natomiast po stronie właściciela nieruchomości pozostanie nowe poszycie dachowe i skompletowanie wymaganych dokumentów. 
Przedłożony wniosek powinien zostać przygotowany na formularzu dostępnym w Urzędzie Gminy w Łukcie (pok. 1) oraz na stronie www.bip.com.pl w zakładce azbest. Wnioski do realizacji w roku 2017 należy składać  w Urzędzie Gminy w Łukcie z dopiskiem “AZBEST” do dnia 31.03.2017 r. i mają odzwierciedlać stan na ten dzień. Wnioski złożone po w/w terminie nie będą rozpatrywane. Zadania zgłoszone do realizacji w roku 2017 będą realizowane pod warunkiem otrzymania przez Gminę dofinansowania z ww. źródła.
Do wniosku należy dołączyć:
  • dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości, na której będzie realizowana inwestycja
  • ocenę stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest (druk do pobrania ze strony BIP Urzędu Gminy w Łukcie - www.bip.lukta.com.pl
     
W przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny bądź osobisty:
Urząd Gminy w Łukcie, ul. Mazurska 2, pok. 1,
tel. 89 647 50 70 wew. 40.
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Urząd Gminy Łukta
Osoba, która wytworzyla informację: Kamila Gontarz Data wytworzenia informacji: 2017-01-12 09:45:00
Osoba, która odpowiada za treść: Kamila Gontarz Data wprowadzenia do BIP 2017-01-12 09:45:31
Wprowadził informację do BIP: Administrator Systemu Data udostępnienia informacji: 2017-01-12 09:50:15
Osoba, która zmieniła informację: Administrator Systemu Data ostatniej zmiany: 2017-01-12 11:36:11
Artykuł był wyświetlony: 1072 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Wiejska Łukta
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu